Penilní implantáty

Co je to erektilní dysfunkce (ED)?

ED je definována jako přetrvávající neschopnost dosáhnout dostatečně pevné erekce (tvrdosti penisu) umožňující pohlavní styk nebo neschopnost tuto erekci udržet. Nějaký stupeň poruchy erekce se vyskytuje u více než poloviny mužů ve věku 35 – 65 let, nejste v tom tedy rozhodně sami.

Podíl mužů s úplnou neschopností dosáhnout erekci podle věkových kategorií.

Mezi časté příčiny ED patří

Erekce – jak to vlastně funguje?

Pokud se o ED chcete dozvědět více, je důležité pochopit, jak penis funguje normálně. Průběh erekce dělíme do následujících pěti fází.

1. začátek erekce

Při psychické nebo sexuální stimulaci způsobují chemické přenašeče (neurotransmitery) uvolnění hladkého svalstva v penisu, což vede ke zvýšení přítoku krve do topořivých těles (to jsou dvě podélně uložená tělesa uvnitř penisu).

2. částečná erekce

Při psychické nebo sexuální stimulaci způsobují chemické přenašeče (neurotransmitery) uvolnění hladkého svalstva v penisu, což vede ke zvýšení přítoku krve do topořivých těles (to jsou dvě podélně uložená tělesa uvnitř penisu).

3. plnící fáze erekce

Zvýšené množství krve v penisu nemůže díky tlakovým parametrům v cévách odtékat a plní tak penis až do dosažení úplné erekce.

4. Udržení erekce

Je dosaženo maximální pevnosti penisu. Žalud a tělo penisu se zvětšují, tento stav trvá až do orgasmu a ejakulce (vyvrcholení).

5. Ochabnutí

Stahy hladké svaloviny cév mají za následek zvýšený odtok krve z penisu, snižuje se jeho délka i obvod, a to až do stavu úplného ochabnutí.

Co je to penilní implantát?

Penilní implantát je zdravotnický prostředek, který se vkládá při operaci do mužova penisu. Penilní implantáty se v klinické praxi používají již více než 40 let a celkem již pomohly na 300 000 mužů vrátit se k aktivnímu a uspokojivému sexuálnímu životu. Implantáty jsou volbou pro muže, kteří neúspěšně vyzkoušeli jiné metody léčby nebo tyto metody pro ně nejsou z nejrůznějších důvodů vhodné nebo zajímavé. Řada studií prokázala, že většina pacientů a jejich partnerek/partnerů je s výsledky léčby implantátem velmi spokojena. Nalezení možnosti léčby ED bývá pro mnoho mužů a jejich partnerek/partnerů událostí, která jim změní život. Výběr penilního implantátu, který pro vás bude nejvhodnějším, je velice osobní záležitostí. Protože každý typ implantátu nabízí jedinečné funkce, bude nutné, abyste se o výhodách i rizicích jednotlivých dostupných typů poradili se svým lékařem, který vám pomůže zvolit nejvhodnější implantát.

Rychlý kontakt

E-mail: info@aspironix.com

Sledujte nás