Výplně a omlazení vlastním tukem – ACP® metoda

Naše pleť se v průběhu let mění nejen v důsledku věku a genetiky, ale podepisuje se na ní i negativní vliv vnějších faktorů. Ozónová vrstva propouští více UV záření, kůže je vystavena stresu a nepříliš zdravé skladbě jídla. To se může projevovat zvýšenou produkcí volných radikálů, pleť je tak unavenější, ztrácí jas, přibývá tmavých kruhů pod očima nebo se objevují první větší známky stárnutí pleti, jako jsou pigmentové skvrny.

 

Díky aplikaci vlastního tuku inovativní ACP® metodou můžete pokožku nejen výrazně omladit, ale vyhnout se i kompromisům mezi zdravím a krásou. Výplň vlastním tukem oproti cizím materiálům má celou řadu výhod a je naprosto jedinečná. Tělu jsou dodány látky, které jsou pro něj 100% přirozené. Nehrozí tak žádné riziko alergické reakce v souvislosti s aplikování cizí látky. Metoda ACP® je navíc vysoce účinná a rychlá. V průběhu ošetření Vám odebereme několik mililitrů tuku, ze které unikátním způsobem získáme novou látku tzv. mikrotuk a rovnou ho aplikujeme na ošetřovaná místa. Ten však inovativní technologií zpracujeme přímo na místě, takže nebudete muset čekat více jak 90 minut.  Zachována bude tak i maximální sterilita a bezpečnost.

 

Výsledkem bude obnovení Vaší přirozené krásy. Jemné i hluboké vrásky se vyhladí, kůže bude projasněná, dojde k redukci pigmentových skvrn a jiných kožních defektů. Buďte krásná  – Buďte SMART.

Výhody zákroku

 • Celý zákrok většinou trvá 1 hodinu, maximálně 90 minut (včetně odebrání samotného tuku)
 • Menší bolestivost než u modelace cizími implantáty nebo odsávání tuku liposukcí
 • Žádné riziko poranění a vzniku otevřených ran
 • Žádná hospitalizace, skalpel ani dlouhé dny rekonvalescence
 • Maximální bezpečnost a sterilita
 • Dlouhodobý a přirozený efekt
 • Využití tělu 100% vlastních a přirozených látek
 • Žádné riziko alergické reakce v souvislosti s aplikování cizího materiálu
 • Maximální rychlost zákroku – běžný tuk se musí před aplikací zdlouhavě zpracovávat, jinak by mohl pokožku deformovat. ACP® metodou ho může odborný personál aplikovat za několik minut přímo na místě po odebrání.
 • Minimum vstupních míst

Jaká zlepšení mohu očekávat?

 • Omlazení celého obličej včetně vypnutí očního okolí a odstranění veškerých známek stáří, včetně pigmentace
 • Omlazení krku, dekoltu a hřbetů rukou
 • Vyhlazení jemných i hlubokých vrásek na obličeji, krku i dekoltu
  Redukování jizviček po akné, úrazu, ale i pooperačních jizev a strií
 • Redukování tmavých kruhů pod očima
 • Léčení padání vlasů – pouze u kmenových buněk
 • Regenerování kůže poškozené sluncem, chemickým peelingem nebo po laserových zákrocích
 • redukce hlubokých vrásek, propadlin obličeje
 • dodání potřebného objemu – pouze tuk

Doporučení před zákrokem

2 týdny před 

Omezte nadměrné slunění. Při pobytu na slunci vždycky používejte ochranné prostředky s faktorem alespoň SPF 30+. Naneste je na místa, která budou ošetřována. I přes použití ochranných prostředků nezapomínejte chránit kůži oděvem, slunečními brýlemi nebo pokrývkou hlavy.

 

1 týden před zákrokem

Po domluvě s praktickým lékařem vysaďte nesteroidní antiflogistika, jako je kyselina acytelsalicylova (aspirin) 500mg.

 

2 – 3 dny před zákrokem

Vysaďte pokud možno protizánětlivé léky, jako jsou nesteroidní antirevmatika (Ibalgin, Voltaren, Aulin atd.).

 

24 hodin před odběrem

Dodržujte pitný režim, přijměte 2-3 litry nealkoholických tekutin (poslední půllitr nejlépe 2 hodiny před výkonem), omezte kofeinové nápoje. Nekonzumujte žádné tučné potraviny a mléčné nápoje.

 

Průběh zákroku – výplň vlastním tukem

 1. Odborný personál nejdřív zbaví pokožku všech nečistot tak, aby byla připravena na zákrok.
 2. Potom na místo, ze kterého bude odebírat tuk, aplikuje lokální anestetikum proto, aby ošetřovanou oblast znecitlivěl.
 3. Následně speciální kanylou odebere z oblasti břicha nebo vnitřních stehen několik mililitrů tuku. A to přímo do unikátní ACP® stříkačky, která je díky uzavřenému systému maximálně sterilní a bezpečná.
 4. Oblast, ze které je tuk odebrán, šetrně ošetří dezinfekcí.
 5. V dalším kroku odebraný vzorek vloží do speciální centrifugy, kde se během několika minut oddělí tuk od ostatních složek a mechanicky se rozbije jeho struktura. Vznikne tak mikrotuk, který je možné použít jako výplň.
 6. Pro větší podporu výsledku může vzniklý mikrotuk zkombinovat s vlastní plazmou, která zlepšuje strukturu kůže, vyhlazuje vrásky, ničí nežádoucí barvu kůže a má řadu dalších výhod.
 7. Vlastní plazmu pacientovi odebere podobným způsobem jako výše popsaný tuk, pouze s tím rozdílem, že ho získá z cca 15 ml vzorku krve a oblast vpichu ošetří pouze znecitlivujícím krémem.
 8. Na závěr miktoruk a potažmo i plazmu aplikuje speciální ACP stříkačkou na místo, u které si pacient přeje ošetřit. Oblast poté vydezinfikuje a aplikuje LCE Balm pro zklidnění a rychlé hojení.
 9. Vždy záleží na citlivosti pacienta, bolestivost by měla být ale v průběhu zákroku minimální. Například oproti odsání tuku liposukcí je to maximálně šetrné.
 10. Celý zákrok je možné provádět v jeden den – odebraný vzorek se nemusí posílat na jiné pracoviště ke zpracování. Vše je tak maximálně bezpečné a rychlé.

 

Doporučení po zákroku

Následujích 24 hodin omezte fyzickou aktivitu na minimum a 2-3 dny relaxujte, vyvarujte se přímému slunci, jakékoli poškození kůže UV zářením může vyvolat nežádoucí pigmentaci.  Pokud půjdete na slunce, ošetřete pokožku krémem s vysokým SPF faktorem. Omezte také  nadměrné pocení v sauně.

 

Kde mohu zákrok podstoupit?

Navštivte jednu z našich certifikovaných SMART AGING® klinik, kde můžete očekávat individuální přístup. Erudovaný lékař Vám doporučí způsob ošetření na míru, popíše detailně jeho efekt, vysvětlí, co můžete od zákroku očekávat, a v neposlední řadě zákrok odborně provede.

 

Nabídka klinik v České republice, kde můžete obdobný zákrok podstoupit je široká. Důležité však je si o jednotlivých pracovištích předem zjistit maximum informací. Hodnoty jako účinnost zákroku, odbornost personálu, bezpečnost a cenová transparentnost by měly v rozhodování hrát významnou roli.

Rychlý kontakt

E-mail: info@aspironix.com

Sledujte nás